top of page

TARİHÇE

TARİHÇE

1970 Yılında Merzifon dan İstanbul a gelen Babamız Ahmet Temiz Üsküdar da açmış olduğu Oto tamirhanesini ,kısa bir sürede geliştirmiş oto tamirinin yanında Torna Tesviye atölyesini açmıştır.

1977 senesinde işini geliştirmek için faaliyetlerini Ümraniye Sanayi sitesine taşıyarak müşterilerine daha geniş ve ferah ortamlarda hizmet sunmaya devam etmiştir.1985 lerde başlayan Türkiye nin globalleşme faaliyetlerinde ithalat ve ihracatının hızlı bir ivmeyle artış gösterdiği yıllarda ilk Tırını alarak lojistik sektörünü de faaliyet alanına eklemiştir.

Ahmet Temiz namı değer ( Merzifonlu Ahmet Usta ) 1996 yılına kadar şahıs firması olarak sürdürdüğü faaliyetlerini Merzifonlu Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır.

1997 yılında Filli Boya bayiliği alarak Boya ve Yapı Kimyasalları sektöründe satış ve uygulama faaliyet alanlarına ekleyen Merzifonlu Şirketi Aynı yıl Ukrayna da Un fabrikası açmış, 2002 yılında fabrikayı ortaklarına devrederek yurt dışı faaliyetini sonlandırmıştır.

Günlerden Pazar mevsim kış fakat hava inadına Bahar, Takvim 03 Aralık 2006 Ahmet Temiz Pazar olmasına rağmen iş elbiseleri üzerinde geçirdiği kalp krizi sonucu Hakka yürümüştür.

Sevgili büyüğümüz ( Babamız, Dedemiz ) seni sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, yokluğunu her zaman içimizde hissediyoruz, mekânın cennet, ruhun şad olsun.

Merzifonlu şirketinin 2. Kuşağı Ahmet Temiz in oğulları Terhan ve Sinan 2012 yılında Silobas hammadde taşıma işine girmiş ve mevcut Tır sayılarını arttırmıştır. Günümüzde Türkiye’nin ilk 100 sanayi kuruluşlarından olan Filli Boyaya hammadde taşımakta olup, bunun yanı sıra Esen Kalsit ve Omya Madencilik şirketlerinin de silobas taşımacılığını yapmaktadır.

Son olarak yetişen 3. Kuşak Emirhan ve Umutcan, doğrusunu yapmak kaydıyla herkesin spor yapabileceği gerçeği üzerine Türk halkına doğru ve faydalı spor yaptırmak amacıyla Merzifonlu çatısı altında MRZSPORT kurulmuştur.

                 

                 SAYGILARIMIZLA

   TERHAN, SİNAN, EMİRHAN, UMUTCAN

                       TEMİZ

bottom of page